Scoala Doctorala de Istorie - Sesiunea Nationala de Comunicari Stiintifice

Școala Doctorală de Istorie din cadrul Facultății de Istorie a Universității din București are onoarea de a vă invita să participați la Sesiunea Naţională de Comunicări Știinţifice „Timp, spații și mentalități. Istoria între concret și imaginar”. Evenimentul va avea loc pe data de 27 mai 2016 și se adresează studenților-doctoranzi la istorie și științe conexe, din toți anii de studiu și din toate centrele universitare din România.

Pentru a participa la sesiune, vă rugăm să completați formularul de înscriere (ce poate fi accesat la adresa: http://goo.gl/forms/kL30tBC2Q8) până pe data de 8 mai 2016. Rezultatele selecției participanților vor fi afișate pe site-ul www.istorie.unibuc.ro și comunicate prin e-mail pe data de 11 mai 2016. Confirmările participanților trebuie transmise organizatorilor la adresa sesiune.sdi@gmail.com până pe data de 15 mai 2016. În cadrul festivității de încheiere a evenimentului, toți participanții vor primi o diplomă din partea Facultății de Istorie a Universității din Bucureşti. De asemenea, în urma evaluării, cele mai bune lucrări vor fi publicate într-un volum apărut sub egida Editurii Universității din București.

Nu se percepe taxă de participare. Pentru participanții din țară vor fi asigurate serviciile de cazare.

Sunteți bineveniți la Facultatea de Istorie a Universității din București!