Simpozionului național studețesc Colloquium Antiquitatis

Avem plăcerea de a vă invita la ediția a V-a Simpozionului național studețesc Colloquium Antiquitatis, eveniment științific inițiat de studenții și masteranzii secției de Filologie Clasică, cu sprijinul cadrelor didactice, ce se va derula în perioada 27-29 aprilie 2023. Lucrările Simpozionului se vor desfășura în format HIBRID (mixt).

Înscrierea se va face până la 8 aprilie 2023, prin completarea următorului formular: https://forms.gle/XuBJsRFFnbk4shUKA

Cele mai bune lucrări vor fi selectate de către o comisie științifică, formată din cadre didactice de la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, pentru a fi publicate într-un volum colectiv, la o editură de prestigiu din România. Nu vom percepe taxe pentru participarea la Simpozion și pentru publicarea volumului colectiv.

Vom comunica din timp programul evenimentului, precum și alte detalii de natură organizatorică.

Pentru orice nelămuriri, ne puteţi contacta la adresa simpozionului: colloquium.antiquitatis@gmail.com sau la numărul de telefon (mobil): 0740 761 454 (Claudiu-George Dulgheru).