Rezultatele preliminarii ale selecției Erasmus-CIVIS 2021-2022

Vă informăm că rezultatele preliminarii ale selecției centralizate Erasmus + CIVIS 2021-2022 au fost publicate la adresa https://unibuc.ro/international/programul-erasmus/studenti-erasmus/selectie/
Candidații vor fi informați și prin e-mail asupra rezultatelor, fiind necesară confirmarea locului pentru care au fost selectați, prin completarea unui formular, până cel târziu la data de 12 aprilie 2021, ora 09:00.
În cazul în care unii dintre aceștia au candidat și la selecția Erasmus organizată de facultate, vor putea fie opta pentru una dintre variante, fie vor putea efectua ambele mobilități (în semestre diferite evident), dar cu unele excepții:
– studenții aflați în acest moment în anul 1 de studii la nivel licență, care au fost selectați pentru ambele mobilități, trebuie sa aleagă una dintre acestea (Erasmus clasic sau CIVIS), mobilitatea fiind posibilă pentru aceștia numai în semestrul al doilea al anului academic 2021-2022.

– studenții aflați acum în anul 3 (respectiv 4) de studii la nivel licență, trebuie să aleagă una dintre mobilități (Erasmus clasic sau CIVIS), plecarea acestora fiind posibilă numai în semestrul al doilea 2021-2022, după admiterea la masterat.