PROGRAM SĂPTĂMÂNA PORȚILOR DESCHISE

Facultatea de Istorie a Universității din București organizează, în perioada 22-26 martie 2021, Săptămâna Porților Deschise la Istorie. Manifestarea include activități didactice și evenimente online deschise liceenilor și tuturor celor interesați de oferta educațională a facultății:

• Cursuri la toate programele facultății deschise publicului;
  • Conferințe de prezentare a programelor de studiu oferite de facultate:

De ce iubim istoria antică și de ce este importantă?-LECT. DR. DANIELA ZAHARIA;

Prezentarea programului de master Istoria comunismului în România;

Sesiune de prezentare a programelor de licență FIUB: Istorie, Istoria artei, RISE;

Prezentarea programului de master Studii medievale;

Sesiune de prezentare a activităților studențești FIUB: Asociația Studenților la Istorie ”Dacia”, cercurile studențești;

Prezentarea programului de master Istoria artei și filosofia culturii;

Prezentarea programului de master Interfețe culturale în preistorie și antichitate;

Prezentarea programului de master Istorie, resurse culturale și patrimoniu în societatea contemporană;

Prezentarea programelor de master Istoria și practica relațiilor internaționale, Tehnici diplomatice, Politică și societate;

Unde?

Evenimentele se vor desfășura exclusiv ONLINE. Pentru detalii privind datele de acces, zilele și intervalele orare de desfășurare pentru fiecare activitate vă rugăm să consultați documentul de mai jos.

Informații suplimentare la secretariat@istorie.unibuc.ro

Mai multe detalii pe istorie.unibuc.ro și pe pagina de facebook a facultății (facebook.com/istorieUB)