Conferința Națională a Școlii Doctorale de Istorie, Universitatea din București 22-23 ianuarie 2021

Școala Doctorală a Facultății de Istorie, Universitatea din București, are plăcerea de a vă invita la Conferința Națională a Școlii Doctorale, cu tema Provocări și perspective în cercetarea doctorală.

Conferința se va desfășura în perioada 22-23 ianuarie 2021 în format online, pe platforma Google Meet.

Doctoranzii dornici să-și prezinte rezultatele propriilor cercetări în domeniul istoriei, filosofiei, teologiei, arheologiei și relațiilor internaționale sunt așteptați să se înscrie la una dintre categoriile Preistorie și Antichitate, Evul Mediu, Istorie Modernă, Istorie Contemporană și Relații internaționale.

Data limită pentru înscrieri este 6 decembrie 2020, ora 23:59.

Înscrierile se realizează pe baza completării formularului Google Docs și a atașării unui rezumat de 300-350 de cuvinte.

Pentru orice întrebări legate de înscrieri sau de participarea la Conferința Națională a Școlii Doctorale de Istorie, ne puteți contacta la adresele de email: