Camarazii utopiei: destine individuale ?i de grup din ilegalitatea comunist?

Avem bucuria de a v? invita la lasarea ultimuluii volum publicat în cadrul proiectului ANDCO: Adrian Cioroianu (editor), Camarazii utopiei: destine individuale ?i de grup din ilegalitatea comunist? , Editura Universit??ii din Bucure?ti, 2017.

Lansarea volumului va avea loc în cadrul Salonului de Carte Interna?ional BOOKFEST Bucure?ti, g?zduit de Romexpo, pe data de 27 mai, la ora 4, la standul Editurii Universit??ii din Bucure?ti (Pavilion C4).

La lansare vor participa:

• Prof. univ. dr. Adrian Cioroianu, Universitatea din Bucuresti, ambasador al României la UNESCO
  • CS III dr. Cristina Diac, Institutul Na?ional de Studiu al Totalitarismului, Academia Român?
  • Lect. univ. dr. Alexandru-Murad Mironov, Universitatea din Bucure?ti
  • Dr. Dumitru L?c?tu?u, Universitatea din Bucure?ti
  • Drd. Mihai Burcea, Universitatea din Bucure?ti

Detalii despre volum: http://www.andco.ro/camarazii- utopiei/ ; Detalii despre proiectul ANDCO: www.andco.ro