Matei Breazu, Anul I, Studii Medievale

Numele meu este Matei Breazu și sunt masterand în anul I al programului de Studii Medievale din cadrul Facultății de Istorie, Universitatea din București. Licența am terminat-o tot la Universitate și pot spune că cei 4 ani pe care i-am petrecut în Universitate m-au schimbat și m-au ajutat sa evoluez. De la activitatea de voluntariat și până la activitățile academice alături de unii profesori din facultate, toate mi-au deschis uși și noi orizonturi în carieră. Profesorii pe care i-am întâlnit în anii frumoși ai studenției au fost mereu deschiși pentru comunicarea cu studenții și nu au ezitat în a ajuta studenții cum puteau. Dacă aș fi pus din nou în fața momentului în care trebuie sa aleg ce voi face după liceu, mai mult ca sigur aș alege tot Universitatea din București, Facultatea de Istorie, și recomand cu căldură oricărui absolvent de liceu cursurile facultăților din cadrul Universității din București.