Conducere

Decan

Conf. univ. dr. Florentina Nițu

Program audiențe: Luni 14:00-16:00

Adresa mail:  florentina.nitu@istorie.unibuc.ro

Prodecani

Lect. univ. dr. Alexandrina-Victoria Litu-Girboviceanu

Prodecan- cercetare științifică și internaționalizare

Program audiențe: Marți 12:00-14:00

Email: alexandra.litu@istorie.unibuc.ro

Conf. univ. dr. Gheorghe Marius Diaconescu

Prodecan-infrastructură educațională și asigurarea calității

Program audiențe: Miercuri 14:00-16:00

Email: mariusdiaconescu@istorie.unibuc.ro

Lect. univ. dr. Alin Victor Matei

Prodecan- programe de studii; program ERASMUS & rețeaua CIVIS

Program audiente: Joi 14:00-16:00

Emailalin.matei@istorie.unibuc.ro

Membrii consiliului Facultății de Istorie

  1. Conf. univ. dr. Florentina Nițu
  2. Prof. univ. dr. Carol Căpiță
  3. Prof. univ. dr. Florin Muller
  4. Prof. univ. dr. Bogdan Murgescu
  5. Prof. univ. dr. Mirela Murgescu
  6. Conf. univ. dr. Simona Corlan
  7. Prof. univ. dr. Ovidiu Bozgan
  8. Prof. univ. dr. Șarolta Solcan
  9. Conf. univ. dr. Florin Andrei Sora
  10.  Conf. univ. dr. Flori Bohîlțea-Mihuț
  11.  Lect. univ. dr. Dragoș Zaharia
  12.  Lect. univ. dr.  Daniela Zaharia
  13.  Lect. univ. dr. Bogdan Antoniu
  14.  Lect. univ. dr. Manuela Dobre
  15.  Lect. univ. dr. Alexandra Lițu
  16.  Lect. univ. dr. Alexandra Țârlea
  17.  Lect. univ. dr. Alin Matei
  18.  Lect. univ. dr. Christian Năsulea
  19.  Lect. univ. dr. Matei Gheboianu
  20.  Vasile Dănuț- student reprezentant anul I
  21.  Tihu Valentin Marian- student reprezentant anul I
  22.  Vlaic R.I. Sorin Ioan- student reprezentant licență anul II
  23.  Vasile Alexandru- student reprezentant anul II
  24.  Tănase Vlad- student reprezentant licență anul III
  25.  Arcadie Stoica Alexandru-student reprezentant  master I
  26.  Mălișcă Ana Maria- student reprezentant master II
  27.  Dobre Alexandra- reprezentant școala doctorala

Reprezentantii de an ai studentilor sunt:

  • Valentin-Marian Tihu (licență an I)
  • Vasile Dănut (licență an I)
  • Alexandru Vasile (licență an II)
  • Sorin Ioan Vlaic (licență an II)
  • Vlad-Andrei Tănase (licență an III)
  • Arcadie Alexandru Stoica (master an I)
  • Ana-Maria Mălișcă (master an II)
  • Alexandra Florina Dobre (Scoala Doctorala)

Componența CEAC

  • Conf. dr. Florentina Niţu – decan, președinte al Comisiei de Calitate a Facultății.
  • Conf. dr. Ioan C. Opriș – prodecan, membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Conf. dr. Cristina Gudin – prodecan, membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Lector dr. Alin Matei – prodecan, membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Conf. dr. Simona Corlan – membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Conf. dr. Andrei Florin Sora – membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Lector dr. Manuela Dobre – membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Lect. dr. Alexandra Lițu – Departamentul de Istorie Antică, Arheologie și Istoria Artei
  • Lector dr. Radu Nedici– membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Lector dr. Christian Năsulea – membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Drd. Alexandra Dobre – doctorand, membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Arcadie Alexandru Stoica – masterand, membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Vlad Tănase – student anul III, membru în Comisia de Calitate a Facultății de Istorie
  • Dr. Adrian Majuru – manager, Muzeul Municipiului București
  • Dr. Daniel Velicu – președinte Asociația Alumni Istorie