Anuț proiect „Mentor UB”- laptopuri pentru studenți-prelungire perioadă de depunere a dosarelor

MENTOR UB este un proiect al Universităţii din Bucureşti creat în 2017 cu sprijinul unei finanţări obţinute prin competiţie publică (UEFSICDI FDI-2017-0881), care îşi propune să contribuie la creșterea incluzivă a accesului la studii universitare și reducerea abandonului școlar.

Facultatea de Istorie oferă, în cadrul acestui proiect, pentru acest an universitar, 8 laptopuri. Numărul laptopurilor se poate suplimenta în funcție de numărul cererilor depuse.

Studenţii interesaţi pot găsi informaţii privind facilitățile oferite prin platforma MENTOR UB pe site-ul www.mentor.unibuc.ro

Pentru restul detaliilor privind noul calendar, datele de transmitere a dosarelor sau alte detalii aferente proiectului, vă rugăm să consultați documentele atașate.