Saptamana Culturii Turce/ Türk Kültürü Haftası 26-30 martie, Facultatea de Istorie – UB

21.03.2018 14:09

afis Saptamana Culturii Turce.jpgOrganizatori: Centrul de Studii Turce (CST) - FIUB și Cercul de Istorie Orientală (CIO) - FIUB, cu sprijinul Centrului Cultural Turc „Yunus Emre” București. Eveniment dedicat aniversării a 140 de ani de relații diplomatice româno-turce.

Luni 26 martie

¨      14.00-16.00 : Deschiderea oficială a Săptămânii Culturii Turce la Universitatea din București   (Sala de consiliu a Facultății de Istorie, etajul I, Holul de Marmură)

- conf.univ.dr. Florentina Nițu, decan Facultatea de Istorie, Universitatea din București

- conf.univ.dr. Sorin Costreie, prorector, Universitatea din București