Dezbaterea Monarhia în România: perspectiv? asupra ceea ce a fost ?i ceea ce poate fi

Departamentul de Istorie a românilor ?i a sud-estului european al Facult??ii de Istorie v? invit? la dezbaterea Monarhia în România: perspectiv? asupra ceea ce a fost ?i ceea ce poate fi, o ini?iativ? ce î?i propune atât s? omagieze ziua regalit??ii în România, dar ?i s? ofere cadrul de dezbatere privind impactul monarhiei asupra dezvolt?rii României.

Prin invita?ii, subiectul ?i temele propuse, dezbaterea ofer? o abordare interdisciplinar? ?i se adreseaz? deopotriv? membrilor mediului academic, dar ?i reprezentan?ilor comunit??ii non-academice.

Dezbaterea va avea loc miercuri, 25 mai, între 11:00 – 13:30 în Sala de Consiliu a Facult??ii de Istorie.

V? mul?umim pentru interes ?i v? a?tept?m cu drag.