Serata de Craciun – ASID

În perioada s?rb?torilor de Cr?ciun, ASID organizeaz? proiectul caritabil Serata de Cr?ciun, care are drept obiectiv implicarea studen?ilor ?i a cadrelor universitare din Facultate în strângerea de fonduri pentru a oferi copiilor de la câteva centre de plasament s?rb?tori de iarn? pline de bucurie si cadouri. Evenimentul cuprinde organizarea unor târguri de Cr?ciun în cadrul facult??ii, a unei licita?ii cu obiecte donate ?i a unei petreceri, toate având ca principal scop strângerea de fonduri. Ne bucur?m în fiecare an de dona?iile studen?ilor ?i ale cadrelor didactice, constând atât în juc?rii, c?r?i, materiale educative, cât ?i în bani pentru produse alimentare (dulciuri, fructe)

În cadrul evenimentului vor fi organizate târguri de Cr?ciun în cadrul facult??ii, o licita?ie cu obiecte donate ?i o petrecere, toate având ca principal scop strângerea de fonduri. Sunt de asemenea binevenite dona?iile constând în juc?rii, c?r?i, materiale educative, cât ?i în bani pentru produse alimentare (dulciuri, fructe).

Dona?iile pot fi f?cute în perioada 2-10 decembrie la Facultatea de Istorie, în holul de la etajul I în intervalul 10:00-18:00.etajul I în intervalul 10:00-18:00.

Fondurile ?i produsele donate vor merge c?tre Centrul de Plasament„Pinocchio” nr.3.

Pagina de Facebook a Seratei de Cr?ciun