Dezbaterea Monarhia în România: perspectivă asupra ceea ce a fost şi ceea ce poate fi

Departamentul de Istorie a românilor şi a sud-estului european al Facultăţii de Istorie vă invită la dezbaterea Monarhia în România: perspectivă asupra ceea ce a fost şi ceea ce poate fi, o iniţiativă ce îşi propune atât să omagieze ziua regalităţii în România, dar şi să ofere cadrul de dezbatere privind impactul monarhiei asupra dezvoltării României.

Prin invitaţii, subiectul și temele propuse, dezbaterea oferă o abordare interdisciplinară și se adresează deopotrivă membrilor mediului academic, dar şi reprezentanților comunităţii non-academice.

Dezbaterea va avea loc miercuri, 25 mai, între 11:00 – 13:30 în Sala de Consiliu a Facultăţii de Istorie.

Vă mulţumim pentru interes şi vă aşteptăm cu drag.