Comunicat pregatire BAC istorie

18.02.2017 09:47

Facultatea de Istorie a Universității din București în colaborare cu Inspectoratul Școlar General al Municipiului București și Societatea de Științe Istorice din România organizează în perioada 4 martie-26 mai 2017 cursuri de pregătire pentru bacalaureat ISTORIE adresate tuturor elevilor de clasa a XII-a.

Cursurile sunt gratuite, se desfășoară în zilele de sâmbătă la Facultatea de Istorie (b-dul Regina Elisabeta nr. 4-12), amfiteatrul N. Iorga (etaj I), între orele 10.30-12.30, și sunt susținute de profesori de elită din învățământul istoric preuniversitar și profesori ai Facultății de Istorie.

În cadrul fiecărei întâlniri, elevii vor asista la o prelegere teoretică și vor lucra pe variante/modele de teste pentru bacalaureat.

Prima întâlnire va avea loc sâmbătă 4 martie 2017, începând cu orele 10.00, în amfiteatrul N. Iorga (etaj I) al Facultății de Istorie. Vor fi prezenți profesorii implicați în acest proiect.