Camarazii utopiei: destine individuale și de grup din ilegalitatea comunistă

23.05.2017 18:44

Avem bucuria de a vă invita la lasarea ultimuluii volum publicat în cadrul proiectului ANDCO: Adrian Cioroianu (editor), Camarazii utopiei: destine individuale și de grup din ilegalitatea comunistă , Editura Universității din București, 2017.

Lansarea volumului va avea loc în cadrul Salonului de Carte Internațional BOOKFEST Bucureşti, găzduit de Romexpo, pe data de 27 mai, la ora 4, la standul Editurii Universității din București (Pavilion C4).

La lansare vor participa:

• Prof. univ. dr. Adrian Cioroianu, Universitatea din Bucuresti, ambasador al României la UNESCO
  • CS III dr. Cristina Diac, Institutul Național de Studiu al Totalitarismului, Academia Română
  • Lect. univ. dr. Alexandru-Murad Mironov, Universitatea din București
  • Dr. Dumitru Lăcătușu, Universitatea din București
  • Drd. Mihai Burcea, Universitatea din București

Detalii despre volum: http://www.andco.ro/camarazii- utopiei/ ; Detalii despre proiectul ANDCO: www.andco.ro