Anunt Cazare Camin - Septembrie 2016

În perioada 5 - 9 septembrie 2016, la sediul ASID (Facultatea de Istorie, etaj 1, sala 103), se pot depune cererile de cazare pentru studenții care, în anul universitar 2016-2017, vor fi înmatriculați în anul I licență, master și doctorat, conform următorului program:

• Luni, 5 septembrie: 12:00-16:00
  • Vineri, 9 septembrie: 10:00-12:00
  • Marți, 6 septembrie: 12:00-16:00
  • Miercuri, 7 septembrie: 12:00-16:00
  • Joi, 8 septembrie: 10:00-12:00
  • Vineri, 9 septembrie: 10:00-12:00

De asemenea, cererile pot fi trimise, în perioada 5 - 9 septembrie (ora 23.59), sau prin email la adresa: cazare@asid-ub.ro

[*]Acte necesare:

1. Cerere tip (disponibila pe site-ul ASID
  2. Două fotografii tip buletin;
  3. Folie protectoare;
  4. Copie după CI/ BI
  5. Pentru cazurile sociale, acte doveditoare (după caz):

• adeverință de salariu;
  • adeverință de șomaj;
  • cupoane de pensie (pentru ultimele 3 luni);
  • adeverință privind venitul agricol (de la primărie);
  • certificat de deces;
  • copii după certificatele de naștere ale fraților/surorilor aflați în întreținerea părinților (preșcolari, elevi sau studenți), însoțite de adeverințe de elev/student pentru frații aflati în întreținerea părinților;
  • copie după certificatul de divorț.
  • Dosarele incomplete și cele depuse/trimise după încheierea programului/perioadei NU vor fi acceptate și pot cauza pierderea locului la cămin.
  • Rezultatele vor fi afișate atât la avizier, cât și pe site-ul www.asid-ub.ro, la finalul lunii septembrie, data exactă urmând a fi anunțată ulterior.
  • Metodologia și Regulamnentul de cazare le puteți consulta online pe www.asid-ub.ro.

Comisia de cazare

Președinte,

Prodecan Conf. univ. dr. Florentina Nițu

[*] Cererea de cazare, precum și celelalte documente, vor trebui scanate și trimise pe e-mail. Pentru a evita eventuale neplăceri, vă rugăm să așteptați e-mail de confirmare